Jak zadbać o drewniane powierzchnie sauny?

Każda osoba, która posiada własną saunę, powinna wiedzieć – jak zadbać o drewniane powierzchnie sauny? Jest to bardzo istotna kwestia, o której nie należy zapominać. Odpowiednia pielęgnacja miejsca, jakim jest sauna sprawi, że będzie ono służyło użytkownikom przez długie lata.

Korzystanie z sauny cieszy się bardzo dużą popularnością. Wiele osób dostrzega doskonały wpływ sauny na ludzkie zdrowie. Zalecana jest ona w przypadku różnego rodzaju dolegliwości i chorób. Ponadto sauna zapewnia chwilę relaksu i wytchnienia po ciężkim dniu pracy. Wysoka temperatura działa niezwykle rozluźniająco na organizm. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób dbać o stan drewnianych powierzchni sauny. Dzięki temu ten wyjątkowy wyrób będzie utrzymywany w doskonałym stanie.

Jak zadbać o drewniane powierzchnie sauny? –  odpowiedni środek do drewna

Sauny są wyposażone w różnego rodzaju drewniane elementy. Takie drewno musi zostać właściwie zabezpieczone. Tylko w taki sposób nie będzie ono wchłaniać wilgoci i brudu, który pojawia się w czasie użytkowania sauny. Doskonałym rozwiązaniem będzie zakup odpowiedniego, dobrej jakości preparatu, dedykowanego drewnu, jakim może być na przykład olej parafinowy Harvia. Jest to świetny produkt, który doskonale wpływa na stan drewnianych ławek i innych elementów sauny, wykonanych z tego materiału. Ten wyjątkowy środek jest całkowicie bezbarwny i bezzapachowy. Nie zawiera on żadnych toksycznych składników. Olej parafinowy podkreśla również naturalne piękno i kolor drewna. Dzięki niemu sauna będzie prezentować się zawsze w idealny sposób.

Jak poprawnie używać oleju parafinowego?

Każda osoba, która chce zadbać o wygląd drewnianych powierzchni, jakie posiada jej sauna, powinna wykonać szereg odpowiednich czynności. W pierwszej kolejności musi przygotować drewno do nałożenia na nie oleju parafinowego. Należy je w dokładny sposób umyć wodą i osuszyć. Następnie można przystąpić do równomiernego nałożenia i rozprowadzania oleju parafinowego na drewnianych powierzchniach. Można to zrobić z pomocą gąbki. Po około jednej godzinie należy usunąć nadmiar oleju, który się nie wchłonął. Na każdym jego opakowaniu znajduje się instrukcja używania, którą w razie potrzeby można się posiłkować. Właściciel sauny powinien pamiętać o regularnym sprzątaniu, myciu i osuszaniu tego miejsca. Zapominanie o tych czynnościach sprawi, że w saunie pojawi się szkodliwa pleśń. Olej parafinowy powinien być stosowany na powierzchnie drewniane sauny, co najmniej dwa razy w ciągu roku.

Drewniane powierzchnie sauny muszą być odpowiednio pielęgnowane i zabezpieczanie. Preparat, za pomocą którego można zaimpregnować drewno, jest w takiej sytuacji koniecznym zakupem. Dzięki niemu sauna będzie utrzymywana w należytym stanie przez długie lata.

Udostępnij wpis w social media:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp