Sauna INFRARED – budowa, właściwości, zalety

Prawdziwa działająca leczniczo i prozdrowotnie Sauna INFRARED musi być wyposażona w promienniki z kwarcowymi żarnikami Dr. Fischer Vitae®, które jako jedyne emitują pełne spektrum fal podczerwieni A-B-C o leczniczym i profilaktycznym działaniu potwierdzonym badaniami.

Skąd w ogóle pomysł na wynalezienie leczniczych emiterów podczerwieni ?

Jak to najczęściej w naszym życiu bywa z obserwacji otaczającego nas świata. Słońce jest naszym największym dobrodziejstwem poprzez emisję szerokiego spektrum fal elekromagnetycznych, to właśnie ta najbliższa nam gwiazda stanowi źródło zdrowia i życia dla wielu organizmów w tym ludzi. Rozkład promieniowania słonecznego był wzorem dla inżynierów do budowy emiterów promieniowania podczerwonego, czego lampy kwarcowe są najlepszym przykładem. W obecnej formie zostały skonstruowane przez inżynierów z firmy Philips/ aktualnie Dr. Fischer Vitae® (2012r.). Emitery te nazwano żarnikami kwarcowymi Vitae®, wykonuje się je z kwarcowej tuby, w której przy niskim ciśnieniu zamknięty jest specjalnie uformowany emiter wolframowy, w zależności od składu chemicznego oraz splotu, uzyskano bardzo zbliżone do słońca parametry oddziaływania. Słońce podobnie jak promiennik kwarcowe IR Prestige wyposażone w kwarcowe żarniki Dr. Fischer Vitae® powodują łagodne leczenie oraz profilaktykę.

Informacje odnośnie Saun INFRARED

W ostatnich kilku latach znacząco wzrosło zainteresowanie saunami INFRARED, po pierwsze dzięki większej dostępności tego typu produktów, po drugie dzięki dużo większej grupie osób chcących być użytkownikami własnej sauny w domowym zaciszu o działaniu leczniczym. Bardzo ważnym czynnikiem determinującym wybór sauny IR lub tzw. combo( fińska + IR) , jest ciągle rosnąca świadomość osób odnośnie zbawiennego oddziaływania na nasz organizm takiej sauny. Lecznicze działanie podczerwieni znane jest już od dawna, zapewne wielu z was mogło mieć do czynienia z lampami Sollux oraz Bioptron firmy Zepter, używanymi podczas rehabilitacji po urazach- kontuzjach, jak również przy chorobach skóry np. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik.

Budowa sauny INFRARED

Sauna INFRARED podobnie jak fińska działa poprzez nagrzanie powietrza otoczenia, ale jego temperatura nie przekracza 40-55° C, co powoduje iż warunki w niej panujące są możliwe do tolerowania przez zdecydowanie większą liczbę użytkowników niż w przypadku sauny fińskiej (100- 110°C).Różnią się jednak od siebie diametralnie, źródłem ciepła w przypadku sauny fińskiej jest piec wyposażony w grzałki wykonane z drutu oporowego, natomiast w przypadku saun IR, źródłem ciepła i emisji fal podczerwonych jest zainstalowany w jej środku nowoczesny promiennik IR, który z kolei aby oddziaływał leczniczo i prozdrowotnie na sanujące osoby, musi być wyposażony w nowoczesny emiter fal podczerwieni VITAE®, emitujący pełne widmo fal podczerwieni A-B-C, inaczej ujmując musi emitować falę krótką IR-A, średnią IR- B i długą IR-C, które to oddziaływują na nasz organizm następująco:

– IR-A – fale krótkie (780-1400μm) – docierają najgłębiej do 4mm w głąb ciała, w kontakcie z ciałem ciepło to jest najbardziej odczuwalne, rozległe i przyjemne,
– IR-B – fale średnie (1400-3000μm) – docierające do skóry właściwej, fale aktywujące pocenie się skóry,
– IR-C – fale długie ( > 3000μm) – wnikające w zewnętrzną stronę naskórka,
Poziomy krótkiej fali podczerwieni IR-A są najlepsze do gojenia się ran i zwiększania odporności.
Średnie poziomy podczerwieni IR-B są idealne do zwiększenia krążenia i rozluźnienia mięśni.
Poziomy fal długich podczerwieni IR-C są wykorzystywane przede wszystkim do celów detoksykacji.
Równie istotnym co samo pełne spektrum emisji promieniowania A-B-C, jest procentowy udział poszczególnych fal na osobę korzystającą z kąpieli w saunie INFRARED co obrazuje poniższy diagram:
IR-A – 18,5%
IR-B – 62,5%
IR-C – 18,2%
Światło widzialne – 0,8%

Jaki promiennik IR wybrać do sauny aby była to prawdziwa lecznicza sauna INFRARED?

W związku z tym iż na rynku oferta zarówno gotowych saun do samodzielnego montażu jak również promienników jest bardzo bogata, a wszyscy sprzedający zachwalają swoje produkty, bardzo łatwo nieświadomie dokonać błędnego wyboru!

Tu przychodzimy wam z pomocą! Poniżej wytłumaczymy dokładnie jakiego rodzaju promienników używają producenci saun oraz jakiego rodzaju promienniki są szeroko oferowane na naszym rynku abyście sami mogli wybrać produkt premium, który zagwarantuje wam 100% działanie poparte badaniami oraz patentem!
Bardzo często osoby nabywając saunę INFRARED, myślą błędnie iż zadaniem tego rodzaju sauny jest jedynie rozgrzanie ciała osoby sanującej poprzez konwekcję do niezbyt dużej aczkolwiek komfortowej temperatury, czyli inaczej ujmując pobranie przez ciało ciepła z rozgrzanego otoczenia , nie zdając sobie sprawy w jaki prawidłowy sposób powinno się to odbyć aby przyniosło prozdrowotny efekt, natomiast sauna INFRARED wyposażona w promienniki z żarnikami Vitae® nie nagrzewa szybko i w znaczący sposób sauny, fale swobodnie wydostają się na zewnątrz np. przez szklany front, natomiast zaraz po wejściu do środka takiej sauny, ciało jest bezpośrednio poddane promieniowaniu podczerwonemu o pełnym spectrum A-B-C i bardzo szybko ulega ono rozgrzaniu , co jest bezpośrednim dowodem na emisję fal podczerwonych przez emiter VITAE®.
W dzisiejszych czasach głównym wyznacznikiem wyboru jest cena! Stąd zaczęto poszukiwać nowych tańszych rozwiązań( głównie producenci z Chin) w celu wyprodukowania tańszych saun a tym samym pozyskania większej ilości nabywców. W ten sposób powstały takie produkty jak: promienniki ceramiczne, magnezowe, kwarcowe zwykłe, maty węglowe, poniżej krótki opis poszczególnych typów w celu zobrazowania ich spektrum oddziaływania oraz krótki opis zastosowania:
– promienniki ceramiczne, magnezowe: zbudowane są z płytek ceramicznych bądź magnezowych z zatopionym drutem oporowym w środku znikoma emisja IR-B pozostała IR-C, zastosowane najczęściej w różnego rodzaju piecykach elektrycznych, służących do ogrzewania pomieszczeń,
– promienniki kwarcowe zwykłe, z wyglądu najbardziej zbliżone do promienników do budowy saun IR (stąd bardzo łatwo o pomyłkę w wyborze), głownie emisja IR-B, znikoma IR-A oraz IR-C , mają zastosowanie w przemyśle do termo formowania przedmiotów, w lakierniach do suszenia lakierów,
– maty węglowe tj. czarne duże maty, bądź w formie tablic, które zostały wymyślone do ogrzewania domów, emisja IR-C

Jak widać na powyższych przykładach posiadając znikomą wiedzę na temat saun INFRARED, tego jak taka sauna powinna być zbudowana tzn. w jakiego rodzaju emitery powinna być wyposażona aby spełniała zakładaną funkcję leczniczo- profilaktyczną, bardzo łatwo dokonać błędnego wyboru! Mamy nadzieję iż po przeczytaniu powyższego tekstu są Państwo w stanie dokonać właściwego wyboru i cieszyć się iż środki przeznaczone na jej budowę bądź zakup zostały prawidłowo ulokowane a prawdziwa sauna INFARRED z emiterami VITAE® przyczyni się do poprawy zarówno państwa zdrowia jak i nastroju w życiu codziennym.

W jaki sposób należy korzystać z sauny INFRARED

Wiek osób korzystających z sauny INFRARED nie ma znaczenia, jedynie osoby poniżej 13 roku życia nie powinny korzystać z pełnych kąpieli, wszyscy inni co dwa, trzy dni korzystamy z sauny w pojedynczych sesjach 20-40 minutowych( zarówno czas jak i temperaturę dostosowujemy do własnego samopoczucia, nie przeciążając nadmiernie organizmu). Z sauny INFRARED VITAE® korzystamy regularnie, aby poprawić i wzmocnić mechanizmy obronne naszego organizmu, jedynie w przypadku ostrych stanów zapalnych i gorączkowych powinniśmy ograniczyć kąpiele, bądź osłonić wrażliwe miejsca.

Oddziaływanie zdrowotne promienników IR Prestige VITAE®

– łagodzi ból w schorzeniach reumatycznych, zwyrodnieniowych czy w przypadku urazów,
– łagodzi bóle mięśni, szczególnie zalecana po treningu,
– wspomaga leczenie schorzeń skórnych takich jak: łuszczyca, alotropowe zapalenie skóry, trądzik, egzema, pokrzywka,
– wspomaga wydalanie z organizmu różnego rodzaju toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii poprzez podniesienie temperatury ciała,
– wspomaga terapie odchudzające,
– pomaga w walce z cellulitem poprzez pozbycie się nadwyżek tłuszczu,
– oczyszcza skórę,
– zwiększa ukrwienie skóry,
– pomaga w leczeniu oparzeń, oparzeń słonecznych, ran pooperacyjnych,
– działa kojąco na drogi oddechowe,
– pobudza komórki do samo leczenia oraz powoduje wzrost tworzenia nowych komórek tym samym zwiększa sprężystość skóry oraz znacząco redukuje zmarszczki,

Oddziaływanie profilaktyczne promienników IR Prestige VITAE®

– regeneruje siły i energię człowieka,
– wzmacnia układ immunologiczny,
– poprawia komfort psychiczny
– pozytywnie łagodzi stres i zmęczenie,
– poprawia wygląd skóry na ciele człowieka,
– opóźnia widoczne efekty starzenia,
– dodatkowo podczas seansu w połączeniu z muzyką relaksacyjną oraz koloroterapią korzystnie wpływa na samopoczucie użytkownika,
– może być użytkowana przez osoby z chorobami serca czy układu krążenia,

 

Udostępnij wpis w social media:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp